Racibórz, to piękne miasto położone w południowej Polsce, w województwie śląskim, z bogatą historią. Jest jedną z historycznych stolic Górnego Śląska, gdzie rezydowali książęta opolsko-raciborscy. Do dzisiaj zachowało się wiele zabytków, m. in.  kaplica zamkowa pw. św. Tomasza Kantuaryjskiego.

 

Oto miejsca i atrakcje w mieście i najbliższych okolicach, które polecamy Państwa uwadze:

Zamek Piastowski

Najprawdopodobniej jeden z 5 grodów plemienia Golężyców, pierwsze wzmianki o nim możemy znaleźć już w roku 1108. Zdecydowanie warto zwiedzić.

 

Więcej informacji…

Browar Zamkowy

Posiada jedną z najstarszych tradycji warzenia piwa w Polsce. Trzeba koniecznie zwiedzić i przeprowadzić degustacje.

 

Więcej informacji…

Park Zamkowy

Park okalający Zamek Piastowski, obfitujący głównie w drzewa liściaste, z takimi atrakcjami przyrodniczymi, jak 20 okazów topoli czarnej, 110-letni dąb błotny, okazy jesionu wyniosłego, dębu szypułkowego i dębu czerwonego. Idealne miejsce do spaceru i przejażdżki rowerem.

 

Więcej informacji…

Park im. Miasta Roth

Piękne miejsce z dużym stawem, placem zabaw dla dzieci, czterema pomnikami przyrody i mnóstwem zieleni, położony zaraz obok Apartamentu Piano.

 

Więcej informacji…

Muzeum w Raciborzu

Warto zwiedzić choćby ze względu na znajdującą się w nim Mumię Dżed-Amonet-ius-anch.

 

Więcej informacji…

Aquapark H20stróg

nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy, z pełnowymiarowym basenem pływackim, saunami, grotą śnieżną, rwącą rzeką i zjeżdżalniami rurowymi.

 

Więcej informacji…

Arboretum Bramy Morawskiej

Położony we wschodniej części Raciborza ogród botaniczny o powierzchni 164 ha z wieloma gatunkami roślin, mini ZOO i Zaczarowanym Ogrodem. Nie można przegapić.

 

Więcej informacji…

Rezerwat Przyrody Łężczok

Tylko kilka kilometrów od Raciborza miejsce, gdzie można znaleźć się w trochę innym świecie. W świecie przyrody, ptaków, ciszy, jezior, lasów i spokoju.

 

Więcej informacji…

Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach

Oddalone 25 km od Raciborza dawne zabytkowe romańsko–gotyckie opactwo, z przepięknym parkiem, położone na Szlaku Cysterskim.

 

Więcej informacji…